O autorze

Witam serdecznie!Robert Kolud

W blogu, który macie okazję odwiedzać, chciałbym co jakiś czas dzielić się spostrzeżeniami i przemyśleniami przede wszystkim związanymi z marketingiem internetowym. Tematyką interesuję i zajmuję się ładnych kilka lat, ze szczególnym skupieniem uwagi na pozycjonowaniu, optymalizacji stron internetowych dla wyszukiwarek, szeroko pojętym SEO (Search Engine Optimization).

Pozycjonowanie dla mnie to nie tylko działalność komercyjna, to także pewna pasja i tematyka którą lubię zgłębiać. Być może urok SEO związany jest z tym, że do pewnego stopnia wiele jego elementów stanowi zagadkę, którą próbujemy przynajmniej w jakimś stopniu rozwiązać. Dodatkowo większość wyszukiwarek internetowych ewoluuje, co sprawia że w tej branży rozwój jest niezbędny. A ja lubię się rozwijać ;).  Miałem ku temu okazję obserwując i wykorzystując rozwój Internetu praktycznie od momentu kiedy rozpowszechniał się w Polsce czyli od połowy lat 90-tych.

W swojej działalności zajmuję się nie tylko SEO. Od 1995 roku jestem pracownikiem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Bielsku Białej (instruktor, asystent, wykładowca, a obecnie adiunkt). Główne obszary tematyczne którymi zajmuję i zajmowałem się na uczelni to techniki internetowe (Podstawy Internetu, Webdesign,XML,XSL,elementy programowania aplikacji internetowych), oraz techniki multimedialne (grafika, zagadnienia poligraficzne, multimedia, Flash). Zajmowałem się także technikami wspomagającymi automatyczne testowanie wiedzy oraz nauczanie na odległość. Czasem lubię poprogramować (choć ostatnio już nie mam na to czasu), czego efektem jest wiele systemów internetowych i innych drobnych rozwiązań opracowywanych na potrzeby własne, uczelni czy moich klientów.

Poza informatyką moją pasją jest muzyka. Pasję tę nadal czynnie realizuję od 1995 roku będąc członkiem zespołu Batalion d’Amour

Pozdrawiam i zapraszam do lektury oraz komentowania (choć ilość treści na razie nie jest obszerna).

Robert Kolud