Nowy interfejs Google Adwords

Ogólnodostępnie w wersji beta, pojawił się już nowy interfejs Google Adwords. Spójrzmy zatem na niego…Fakt, poprzedni interfejs był już mocno przestarzały. Szczególnie męczące były dla mnie  próby nawigacji po większej kampanii, między grupami reklam, słowami kluczowymi z przeładowywaniem stron po każdym kliknięciu. Z czasem zbawieniem okazało się zaprzyjaźnienie z edytorem Adwords, który szczególnie przy kampaniach na wiele grup reklam i dziesiątki czy setki słów kluczowych jest niezbędny.

Nowy interfejs bazuje na technikach typu AJAX, więc zdecydowanie rzadziej wymaga przeładowywania zawartości całych stron. Sprawia to,że można działać zdecydowanie szybciej.Po pierwszych minutach korzystania, do gustu przypadła mi m.in. jednostronicowa konfiguracja grupy reklam, która  to operacja wcześniej wymagała pokonania kilku kroków kreatora.Bardzo pomocne będzie także szybkie przełączanie pomiędzy kampaniami i grupami reklam w rozwijanym menu po lewej stronie ekranu (podobnie jak to jest we wspomnianym  edytorze Adwords)Zauważalne jest też wiele możliwości konfiguracji wykresu (np. wykresy  CTR , CPC, liczby kliknięćm wyświetleń i innych) co narzuca duże podobieństwo z Google Analytics.

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne choć oczywiście są sprawy, które mogą nieco irytować. Po pierwszej sesji pracy, nieco drazni mnie konieczność częstego sięgania do przewijania w poziomie. Czasami tabelki ladnie dostosowują się do rozdzielczości, ale czasami miejsca nieco brakuje. Z tego powodu tez w pierwszym momencie nie mogłem odnalezc opcji ustawiania zakresu  czasowego do prezentacji raportów, która schowana była za prawym brzegiem okna. Pracuję na rozdzielczości w poziomie 1280 więc nie tak mało.

Podsumowując pierwsze sesje pracy pokazują, że w przypadku nowego interfejsu będę w stanie pracować z Adwords i uzyskać efekty szybciej niż przy starym, choć nie zmieni to faktu, że podstawowym narzędziem do konfiguracji kampanii pozostanie odrębny edytor. Choć przyznajmy, że sam edytor też już lekko przejrzały  i zasługiwałby na lifing, oj zasługiwałby…

Klipy demonstrujące nowy interfejs:

1 Komentarz

  1. diety dąbrowskiej on maj 11th, 2013

    diety dąbrowskiej…

    Pozycjonowanie i Optymalizacja Stron, Marketing Internetowy, Technologie Internetowe…