Problematyczne „autoodświeżanie” w Wp.pl?

Serwis Wp.pl oferuje usługę autoodświeżania. W teorii powinna ona zapewniać aktualną wersję strony dla której wykupiono usługę w wyszukiwarce Wirtualnej Polski. Jednak w praktyce okazuje się, że usługa często nie funkcjonuje prawidłowo (oczywiście poza etapem pobierania opłaty).

Wnioskuję tak po kilku przykładach stron dla których wykupiono autoodświeżanie. Strona taka teoretycznie znajduje się w indeksie (sprawdzając poleceniem site:adresstrony) natomiast po wpisaniu skrajnie niszowej frazy (nazwa firmy), która jest zarówno w tytule jak i treści strony, wśród ogólem 20 wyników nie występuje.

Być może to ich problem z wyszukiwarką, ale jeśli nie mogą sobie z nim poradzić, niech serwis nie zarabia na tym pieniędzy.
Wielokrotnie zgłoszenia tego problemu poprzez formularze kontaktowe Wp nie przynosiły żadnych odpowiedzi czy rezultatów. Dopiero ostatni, dość ostry i stanowczy komunikat, choć nie zaskutkował odpowiedzią, sprawił że strona pojawiła się w odpowiedzi na podane w komunikacie niszowe hasło na 1 miejscu i co ciekawe – wróciła też na wiele innych fraz. Czyli w końcu pojawiła się reakcja. No ale czy na tym ma polegać działanie wyszukiwarki….

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.